סביר להניח שאף זוג שבוחר לצעוד מתחת לחופה לא מתחיל את חייו המשותפים במחשבה על הפרידה שעוד תגיע. עם זאת, בהתחשב בשיעורי הגירושין הגבוהים שרק צומחים מדי שנה הרי שדווקא עריכתו של הסכם ממון המסדיר מבעוד מועד את חלוקת הרכוש במקרה של פרידה – הופכת במידה רבה למחויבת המציאות.

לאורך השנים פקדו את משרדנו מאות רבות של אנשים אשר החליטו לערוך הסכם ממון המעגן את האופן בו יחולק הרכוש במקרה של פרידה – תוך שימת דגש על הרכוש שצברו שני בני הזוג או אחד מהם לפני תחילת הקשר וזאת לצד הרכוש שיקבלו בבוא העת כמתנה אישית מההורים או לחילופין בירושה.

אין זה סוד שהשיח סביב חתימה על הסכם ממון יכול לעורר אינעימויות כאלה ואחרות בין בני הזוג אך הניסיון מלמד אותנו שדווקא איעריכה של הסכם מסוג זה עלולה לעורר הרבה יותר קשיים בהמשך הדרך. לכן, עדיף להקדים תרופה למכה ולהסדיר את כל הסוגיות המשפטיות הכרוכות בחלוקת הרכוש מבעוד מועד.

למען הסר ספק ראוי לציין כי הנטייה לערוך הסכמי הממון הפכה בשנים האחרונות ליותר ויותר נפוצה במדינת ישראל כאשר מדובר למעשה בפרקטיקה חוצת מגזרים וגילאים. מצד אחד מגיעים אלינו זוגות צעירים שגם אם אין באמתחתם רכוש רב – הרי שהם מבינים כי הסכם הממון שייחתם עכשיו עוד בטרם התחתנו יחסוך להם הרבה מאוד ויכוחים וריבים כשיעלו על הפרק דברים כמו נכסי קריירה, ירושות פוטנציאליות ועוד.

מנגד, מגיעים אלינו גם בני זוג הנמצאים בפרק ב' ומתוקף כך הם גם מגיעים למערכת היחסים השנייה עם רכוש משמעותי יותר – ומכאן שחשוב להם לוודא כי לא הם ולא ילדיהם מנישואים קודמים (אם ישנם) –ייפגעו במקרה של פרידה נוספת. למעשה, הסכם הממון שנחתם מוריד את מפלס המתח במערכת היחסים ומאפשר לבני הזוג לקבל החלטות נבונות ומושכלות מבלי לחשוש לעתידם הכלכלי.

תפקידנו בשחף ושות' נעוץ למעשה בחובה ליצור הסכם ממון מפורט ככל הניתן שתכליתו היא אחת להגן על לקוחותינו בצורה הטובה ביותר ולהבטיח את ההגנה על האינטרסים שלהם. אשר על כן, אנו מקפידים תמיד לנסח הסכם ממון המותאם באופן אישי לנסיבותיהם הפרסונליות של הלקוחות שלנו וזאת בכדי להעניק להם "תעודת ביטוח" איתנה ככל הניתן במידה ויחליטו להיפרד ביום מן הימים.

לקבלת תוכן איכותי בעל ערך אמיתי
דילוג לתוכן