מעוניינ/ת לקרוא עוד?

  השאירו פרטים וצפו במדריך חינם

  עו"ד גיל שחף כתב את "המדריך למתגרשים מתחילים" הנמכר ברשתות הספרים המובילות וכך כתב בהקדמה:

  אם אתם מבקשים לדעת כיצד קובעים מיהו ההורה המשמורן, כמה מזונות פוסקים לשלושה ילדים ואיך מחלקים את הרכוש, הרי שלא תמצאו תשובות בין דפים אלה.

  בספר זה אני מבקש להכניס כל אחד ואחת מכם אל העולם הפרא-משפטי של הליכי הגירושין. ספר זה יסוב על "המסביב", על הטיפים הקטנים והגדולים שלא תמצאו בשום מקום אחר, והם ביחד מהווים נדבך נוסף, אשר חייבים להיחשף אליו כאשר נכנסים להליכי גירושין.

  ככל שתקדימו להפנים את העצות, הכללים וההנחיות המופיעים בספר זה, כך יהיה לכם קל יותר להתמצא בעולם החדש אליו אתם נכנסים, כך תדעו טוב יותר להתאים את ציפיותיכם ולהפחית את חששותיכם. בוודאי שבקריאת ספר זה תרכשו לעצמכם כלים לנהל את ענייניכם, המשפטיים והלא משפטיים, באופן טוב יותר.

  הספר נולד מתוך כך שמצאתי את עצמי, במהלך התמודדות עם מאות לקוחות, מעביר את אותם המסרים וההסברים, פעם אחר פעם, תוך שאני רואה שוב ושוב כיצד לקוחותיי צמאים לטיפים ועצות, שהם אינם יכולים לקבל בשום מקום אחר.

  כיום, בעידן האינטרנט ומאגרי המידע הממוחשבים, כמו גם בעידן בו אנו מוצפים בעורכי דין, השאלות המשפטיות מקבלות מענה די בקלות ובמהירות; די בשיטוט מהיר באינטרנט או בפגישת ייעוץ אצל עו"ד כדי לקבל מושג כללי כיצד מוכרעות, בדרך כלל, הסוגיות השנויות במחלוקת בין בני זוג.

  יחד עם זאת, הכללים והעצות שאני מבקש להעביר אליכם בספר זה אינן מופיעות בספרות; הן באות מתוך השטח, והשליטה בהן מקלה עד מאד על ההתמודדות הקשה העוברת עליכם עת אתם ניצבים בפתחם של הליכי גירושין. להלן שני טיפים, ככה "על החשבון".

  הטיפ הראשון: לפחות בשלבים הראשונים שמרו על דיסקרטיות מלאה וטוטלית (למעט איש אמון אחד עליו אתם יכולים לסמוך בעיניים עצומות – ועל כך יורחב בהמשך). לפיכך, רצוי שלא תקרא בספר זה ליד אשתך במיטה, וכדאי שגם את לא תספרי לבעלך כמה הספר הזה פרקטי ומרתק. ראו הוזהרתם.

  הטיפ השני: רכשו מכשיר הקלטה (מהסוג הדיגיטלי, הקטן, עם הרבה שעות הקלטה, פשוט ונוח לתפעול, אשר ניתן למצוא בכל חנות לכלי כתיבה או באינטרנט) ואל תעזבו אותו. מכשיר זה יהווה את החרב והמגן שלכם. ברור לכם כי גורלות נחרצים על בסיס השאלה למי מאמין השופט – לבעל או לאישה. מכיוון שבהרבה מאד סיטואציות, הם ורק הם נטלו בהן חלק, טוב שטענותיכם ייתמכו בהקלטות שהקלטת את בן / בת הזוג. זה מותר, זה חוקי, וזה חלק מכללי המשחק.